Username: 
  Password: 


Shown below is the list of accepted teams for the Spring 2019 Athena/Classic/Acad/RIAS tournament for the age group.

   
19U Boys RIAS 40 - Accepted Teams
Group Club/Team Name City Team ID  Head Coach
 A1 Fugees Soccer Club - BRU19-Team A Stone Mountain 0Y287-01RB19-0030   Raphael Mulemba
 A2 Atlanta Fire United Duluth 0Y110-01RB9U-0238   Johan Rengifo
 A3 FCYSL Pathetico Madrid Fayetteville 0Y163-01RB9U-3713   Oscar Martinez
 A4 Columbus Avengers Columbus 0Y154-01RB19-1384   Roy Bohon
 A5 Columbus Blast Columbus 0Y154-01RB19-1382   Mario Garcia Carvajal
 A6 SSA Coweta-Mangarelli Sharpsburg 0Y160-62RB9U-0008   Aj Mangarelli
 A7 GSA South Recreation - BR19U Shafe Snellville 0Y174-10RB9U-0008   Chug Shafe
 A8 Lazers SC Peachtree City 0Y204-03RB9U-0001   Sean Campbell
 A9 Sacred Heart Fusion 2000 Warner Robins 0Y211-01RB9U-0193   Jorge Godoy
 A10 Collins Hill Soccer Rec - BR19U Atlanta 0Y138-89RB9U-0139   Brett Wooten
 A11 Atlanta City F - BR19U Lilburn 0Y285-01RB8U-0028   Joao Johanning
 A12 SSA Cobb 19U Boys Blitzkrieg-Phillips Marietta 0Y160-11RB9U-0001   Mitchell Phillips
 A13 Soccer in the Streets - Southside United-BR19U Atlanta 0Y215-01RB9U-1872   Frank Mckenzie
 A14 SSA Cobb 19UB Real Salt Lake-Moctezuma Marietta 0Y160-11RB9U-0002   Jorge Moctezuma
 A15 NTH QP Hakim United Atlanta 0Y198-05RB9U-9925   Scott Hakim
 A16 NTH MN Tis Pope United Marietta 0Y198-05RB9U-9913   Alexander Tis
 A17 NTH MN Burnett Blueberries Marietta 0Y198-05RB9U-9912   Colin Burnett
 A18 LSA PFC United U19B - Coach Torres Talmo 0Y188-01RB19-2135   Miguel Torres
 A19 NTH MN Beville Eagles Roswell 0Y198-05RB9U-9911   Jason Beville
 A20 NTH MN Asgarian Golden Knights Marietta 0Y198-05RB9U-9910   Arya Asgarian
 A21 TYSA U19B - Owen Tucker 0Y132-18RB9U-0002   James Owen
 A22 TYSA U19B - Skelton/Martinez Decatur 0Y132-18RB9U-0003   Daniel Skelton
 A23 GSA North Recreation - BR19U Lawrenceville 0Y174-05RB9U-0015   Brian Burke
 A24 UFA (P) Hornets Cumming 0Y111-0DRB9U-7297   Dennis Johnson
 A25 UFA (S) Warriors Alpharetta 0Y111-0DRB9U-7298   Ian Cunningham
 A26 UFA Norcross U19B PSG Duluth 0Y111-12RB9U-2366   Gregory Grant
 A27 All-In FC Sugar Hill Duluth 0Y279-02RB9U-0338   Ahmad Amer
 A28 All-In FC Snel - BR19U Loganville 0Y279-80RB9U-0024   Rick James
 A29 Cherokee Amigo's Woodstock 0Y145-01RB9U-0002   Jason Bellone
 A30 Cherokee Pumas Canton 0Y145-01RB9U-0003   Jason Chan
 A31 Cherokee Tigers Canton 0Y145-01RB9U-0004   Alberto Risco
 A32 IAFC 19U Coed Baker Atlanta 0Y113-02RB9U-1353   James Baker
 A33 MAYS East Cobb - TC United Marietta 0Y152-05RB19-1544   Jim Everidge
 A34 RYSA Revs 19B Stockbridge 0Y208-02RB9U-0004   Steven Coleman
 A35 Steamers FC - 0Y167 - BR19U Lawrenceville 0Y167-01RB9U-5724   Salvador Ramirez
 A36 Steamers FC - B19U - Sharks-Mejia Lawrenceville 0Y167-01RB19-5700   Julio Mejia
 A37 LSA Deportivo U19B - Coach Pacheco Flowery Branch 0Y188-01RB19-1384   Oscar Pacheco
 A38 UFA Lawrenceville U19 (02-00) Boys Sugar Hill 0Y111-16RB9U-0062   Leonardo Ramos
 A39 LSA Crew U19B- Coach Magana Flowery Branch 0Y188-01RB9U-4380   Jesus Magana
 A40 Roswell Italy Roswell 0Y210-01RB19-1621   Jose Gonzalez