Username: 
  Password: 

Spring 2019 Athena/Classic/Acad/RIAS
Team Schedules - B14U Classic II East
       

Bracket      


ALL B      




   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 B12 : Effingham United 05B Red - B14U - CL II East555555555500050 23  7  1 1
 B1 : Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold East - CL II 555500520555042 10  15  1 1
 B3 : Chiefs Premier 05- CL II East520055255255041 9  14  1 0
 B4 : AFC Lightning 05 Gold - CL II East255050055225036 8  15  3 0
 B2 : BFC - 05B Gold - CL II East052520205255033 11  17  3 0
 B7 : IAFC 05 Boys Premier- CL II East200555202525033 5  15  3 0
 B11 : UFA Lawrenceville 05B Red- CL II East255200550252033 1  12  4 1
 B9 : Piedmont SA Gold 05 - CL II East525005200500024 -10  24  2 0
 B6 : GSA North 05B Premier- CL II East000225250002018 -7  14  3 0
 B10 : UFA 05B Gold- CL II East000502050202016 -8  16  3 0
 B13 : Georgia Express FC 05B Premier - CL II East000220505002016 -14  35  2 0
 B5 : Impact SC 05B Elite - CL II East200200025050016 -16  37  2 0
 B8 : GSA South 05B Premier - CL II East022220000220012 -12  27  0 0

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732579  Barrow County Leisure Services  11:30 AM  6 B9 vs B8Piedmont SA Gold 05 - CL II East 3 vs.GSA South 05B Premier - CL II East2
 732575  Oglethorpe Univ. Turf Fields  12:00 PM  1 B2 vs B1BFC - 05B Gold - CL II East 2 vs.Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold East - CL II East3
 732594  Sand Hill Park  01:00 PM  1 B12 vs B10Effingham United 05B Red - B14U - CL II East 3 vs.UFA 05B Gold- CL II East0
 732624  Rabbit Hill Park  05:00 PM  Turf B6 vs B3GSA North 05B Premier- CL II East 1 vs.Chiefs Premier 05- CL II East2

Bracket - Sunday, March 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732595  Scott Hudgens Park  12:00 PM  2 B1 vs B6Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold East - CL II East 3 vs.GSA North 05B Premier- CL II East1
 732598  Barrow County Leisure Services  01:00 PM  6 B9 vs B3Piedmont SA Gold 05 - CL II East 0 vs.Chiefs Premier 05- CL II East0

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732583  Wade Walker Park  09:00 AM  10 B7 vs B11IAFC 05 Boys Premier- CL II East 1 vs.UFA Lawrenceville 05B Red- CL II East1
 732584  Fowler Park  01:00 PM  9 B10 vs B9UFA 05B Gold- CL II East 0 vs.Piedmont SA Gold 05 - CL II East1
 732634  Badger Creek Complex  02:00 PM  3 B5 vs B8Impact SC 05B Elite - CL II East 2 vs.GSA South 05B Premier - CL II East2
 732582  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 B6 vs B12GSA North 05B Premier- CL II East 0 vs.Effingham United 05B Red - B14U - CL II East2
 732580  Pleasantdale Park  04:00 PM  2 B3 vs B1Chiefs Premier 05- CL II East 0 vs.Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold East - CL II East2

Bracket - Sunday, March 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732652  Peachtree Ridge Park  09:45 AM  7 B13 vs B12Georgia Express FC 05B Premier - CL II East 1 vs.Effingham United 05B Red - B14U - CL II East4
 732597  McCurry Park  10:00 AM  24 B4 vs B8AFC Lightning 05 Gold - CL II East 0 vs.GSA South 05B Premier - CL II East0
 732599  Central Park  11:00 AM  1 B10 vs B2UFA 05B Gold- CL II East 0 vs.BFC - 05B Gold - CL II East3
 732611  Scott Hudgens Park  12:30 PM  1 B1 vs B9Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold East - CL II East 3 vs.Piedmont SA Gold 05 - CL II East1

Bracket - Saturday, March 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732587  Rabbit Hill Park  09:00 AM  1 B6 vs B2GSA North 05B Premier- CL II East 1 vs.BFC - 05B Gold - CL II East1
 732585  Scott Hudgens Park  01:00 PM  1 B1 vs B4Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold East - CL II East 2 vs.AFC Lightning 05 Gold - CL II East3
 732645  Peachtree Ridge Park  02:30 PM  7 B13 vs B10Georgia Express FC 05B Premier - CL II East 1 vs.UFA 05B Gold- CL II East3
 732589  Rhodes Jordan Park  05:00 PM  3 B11 vs B9UFA Lawrenceville 05B Red- CL II East 1 vs.Piedmont SA Gold 05 - CL II East0

Bracket - Sunday, March 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732603  Badger Creek Complex  09:00 AM  2 B5 vs B9Impact SC 05B Elite - CL II East 2 vs.Piedmont SA Gold 05 - CL II East4
 732626  Scott Hudgens Park  01:00 PM  1 B1 vs B11Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold East - CL II East 0 vs.UFA Lawrenceville 05B Red- CL II East1
 732602  GSA  01:00 PM  Schr B8 vs B6GSA South 05B Premier - CL II East 1 vs.GSA North 05B Premier- CL II East1
 732610  Sand Hill Park  02:00 PM  1 B12 vs B3Effingham United 05B Red - B14U - CL II East 3 vs.Chiefs Premier 05- CL II East0
 732629  Wade Walker Park  02:00 PM  9 B7 vs B4IAFC 05 Boys Premier- CL II East 0 vs.AFC Lightning 05 Gold - CL II East3
 732642  Peachtree Ridge Park  05:15 PM  7 B13 vs B2Georgia Express FC 05B Premier - CL II East 1 vs.BFC - 05B Gold - CL II East4

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732591  McCurry Park  11:00 AM  21 B4 vs B6AFC Lightning 05 Gold - CL II East 0 vs.GSA North 05B Premier- CL II East1
 732590  Scott Hudgens Park  01:00 PM  5 B1 vs B5Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold East - CL II East 3 vs.Impact SC 05B Elite - CL II East1
 732646  Rhodes Jordan Park  01:00 PM  3 B11 vs B13UFA Lawrenceville 05B Red- CL II East 2 vs.Georgia Express FC 05B Premier - CL II East2
 732618  Sand Hill Park  01:00 PM  1 B12 vs B7Effingham United 05B Red - B14U - CL II East 3 vs.IAFC 05 Boys Premier- CL II East1
 732632  Pleasantdale Park  03:00 PM  2 B3 vs B10Chiefs Premier 05- CL II East 2 vs.UFA 05B Gold- CL II East1
 732593  GSA  03:30 PM  Mill B8 vs B2GSA South 05B Premier - CL II East 3 vs.BFC - 05B Gold - CL II East3

Bracket - Sunday, March 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732639  Rabbit Hill Park  09:00 AM  2 B6 vs B9GSA North 05B Premier- CL II East 0 vs.Piedmont SA Gold 05 - CL II East0
 732637  Pleasantdale Park  03:00 PM  2 B3 vs B11Chiefs Premier 05- CL II East 3 vs.UFA Lawrenceville 05B Red- CL II East0
 732581  McCurry Park  04:00 PM  21 B4 vs B2AFC Lightning 05 Gold - CL II East 3 vs.BFC - 05B Gold - CL II East2
 732641  Shakerag Elementary  05:30 PM  1 B13 vs B1Georgia Express FC 05B Premier - CL II East 1 vs.Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold East - CL II East1
 732638  Badger Creek Complex  07:00 PM  3 B5 vs B10Impact SC 05B Elite - CL II East 1 vs.UFA 05B Gold- CL II East1

Bracket - Sunday, March 31, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732600  Sand Hill Park  03:00 PM  1 B12 vs B11Effingham United 05B Red - B14U - CL II East 2 vs.UFA Lawrenceville 05B Red- CL II East0

Bracket - Saturday, April 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732601  Bunten Road Park  10:45 AM  1 B1 vs B7Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold East - CL II East 0 vs.IAFC 05 Boys Premier- CL II East2
 732576  McCurry Park  05:00 PM  24 B4 vs B12AFC Lightning 05 Gold - CL II East 1 vs.Effingham United 05B Red - B14U - CL II East2

Bracket - Sunday, April 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732649  Arizona Avenue  09:00 AM  1 B7 vs B13IAFC 05 Boys Premier- CL II East 5 vs.Georgia Express FC 05B Premier - CL II East3
 732622  Barrow County Leisure Services  12:30 PM  6 B9 vs B12Piedmont SA Gold 05 - CL II East 0 vs.Effingham United 05B Red - B14U - CL II East5

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732615  Oglethorpe Univ. Turf Fields  09:00 AM  1 B2 vs B3BFC - 05B Gold - CL II East 2 vs.Chiefs Premier 05- CL II East2
 732608  Rabbit Hill Park  09:00 AM  1 B6 vs B10GSA North 05B Premier- CL II East 1 vs.UFA 05B Gold- CL II East0
 732606  GSA  11:00 AM  Schr B8 vs B1GSA South 05B Premier - CL II East 2 vs.Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold East - CL II East5
 732607  Barrow County Leisure Services  01:00 PM  6 B9 vs B7Piedmont SA Gold 05 - CL II East 1 vs.IAFC 05 Boys Premier- CL II East2
 732605  Rhodes Jordan Park  03:00 PM  3 B11 vs B2UFA Lawrenceville 05B Red- CL II East 2 vs.BFC - 05B Gold - CL II East0
 732614  Sand Hill Park  03:00 PM  1 B12 vs B5Effingham United 05B Red - B14U - CL II East 6 vs.Impact SC 05B Elite - CL II East0

Bracket - Sunday, April 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732613  Rhodes Jordan Park  09:00 AM  3 B11 vs B6UFA Lawrenceville 05B Red- CL II East 3 vs.GSA North 05B Premier- CL II East1

Bracket - Saturday, April 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732619  Oglethorpe Univ. Turf Fields  01:00 PM  1 B2 vs B5BFC - 05B Gold - CL II East 8 vs.Impact SC 05B Elite - CL II East1
 732620  Pleasantdale Park  03:00 PM  2 B3 vs B4Chiefs Premier 05- CL II East 2 vs.AFC Lightning 05 Gold - CL II East1
 732612  Central Park  07:00 PM  1 B10 vs B8UFA 05B Gold- CL II East 2 vs.GSA South 05B Premier - CL II East1

Bracket - Friday, April 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732609  Rhodes Jordan Park  07:30 PM  3 B11 vs B4UFA Lawrenceville 05B Red- CL II East 1 vs.AFC Lightning 05 Gold - CL II East2

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732616  Central Park  09:00 AM  1 B10 vs B1UFA 05B Gold- CL II East 0 vs.Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold East - CL II East1
 732623  Oglethorpe Salamone  11:00 AM  1 B2 vs B7BFC - 05B Gold - CL II East 1 vs.IAFC 05 Boys Premier- CL II East1
 732625  Badger Creek Complex  04:30 PM  2 B5 vs B4Impact SC 05B Elite - CL II East 1 vs.AFC Lightning 05 Gold - CL II East3
 732588  GSA  05:00 PM  Schr B8 vs B12GSA South 05B Premier - CL II East 1 vs.Effingham United 05B Red - B14U - CL II East2

Bracket - Sunday, April 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732636  Oglethorpe Univ. Turf Fields  01:00 PM  1 B2 vs B12BFC - 05B Gold - CL II East 1 vs.Effingham United 05B Red - B14U - CL II East0
 732650  GSA  01:00 PM  Bend B8 vs B13GSA South 05B Premier - CL II East 1 vs.Georgia Express FC 05B Premier - CL II East4
 732577  Rhodes Jordan Park  03:00 PM  3 B11 vs B5UFA Lawrenceville 05B Red- CL II East 0 vs.Impact SC 05B Elite - CL II East0
 732604  McCurry Park  04:00 PM  21 B4 vs B10AFC Lightning 05 Gold - CL II East 1 vs.UFA 05B Gold- CL II East1
 732592  Arizona Avenue  04:30 PM  2 B7 vs B3IAFC 05 Boys Premier- CL II East 1 vs.Chiefs Premier 05- CL II East2

Bracket - Friday, May 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732651  Barrow County Leisure Services  07:30 PM  6 B9 vs B13Piedmont SA Gold 05 - CL II East 2 vs.Georgia Express FC 05B Premier - CL II East1

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732621  Fowler Park  09:00 AM  9 B10 vs B11UFA 05B Gold- CL II East 0 vs.UFA Lawrenceville 05B Red- CL II East1
 732631  Sand Hill Park  11:00 AM  1 B12 vs B1Effingham United 05B Red - B14U - CL II East 1 vs.Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold East - CL II East2
 732627  Cross Keys High School  02:00 PM  1 B2 vs B9BFC - 05B Gold - CL II East 5 vs.Piedmont SA Gold 05 - CL II East0
 732644  Peachtree Ridge Park  04:00 PM  7 B13 vs B6Georgia Express FC 05B Premier - CL II East 1 vs.GSA North 05B Premier- CL II East0
 732628  Pleasantdale Park  05:00 PM  2 B3 vs B8Chiefs Premier 05- CL II East 1 vs.GSA South 05B Premier - CL II East1

Bracket - Sunday, May 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732630  Badger Creek Complex  10:00 AM  3 B5 vs B6Impact SC 05B Elite - CL II East 1 vs.GSA North 05B Premier- CL II East0
 732647  Pleasantdale Park  01:00 PM  2 B3 vs B13Chiefs Premier 05- CL II East 6 vs.Georgia Express FC 05B Premier - CL II East0
 732578  LanierLand Park  03:00 PM  3 B10 vs B7UFA 05B Gold- CL II East 0 vs.IAFC 05 Boys Premier- CL II East0
 732617  GSA  03:00 PM  Mill B8 vs B11GSA South 05B Premier - CL II East 1 vs.UFA Lawrenceville 05B Red- CL II East1

Bracket - Thursday, May 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732586  Badger Creek Complex  07:00 PM  3 B5 vs B3Impact SC 05B Elite - CL II East 2 vs.Chiefs Premier 05- CL II East5
 732640  Arizona Avenue  08:30 PM  2 B7 vs B8IAFC 05 Boys Premier- CL II East 3 vs.GSA South 05B Premier - CL II East0

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732635  Hebron Christian Academy  09:00 AM  1 B6 vs B7GSA North 05B Premier- CL II East 0 vs.IAFC 05 Boys Premier- CL II East0
 732648  Peachtree Ridge Park  12:30 PM  7 B13 vs B5Georgia Express FC 05B Premier - CL II East 1 vs.Impact SC 05B Elite - CL II East4

Bracket - Sunday, May 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732643  McCurry Park  04:00 PM  21 B4 vs B13AFC Lightning 05 Gold - CL II East 3 vs.Georgia Express FC 05B Premier - CL II East3

Bracket - Thursday, May 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732596  Badger Creek Complex  07:30 PM  3 B5 vs B7Impact SC 05B Elite - CL II East 1 vs.IAFC 05 Boys Premier- CL II East4

Bracket - Sunday, May 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732633  Barrow County Leisure Services  02:30 PM  6 B9 vs B4Piedmont SA Gold 05 - CL II East 0 vs.AFC Lightning 05 Gold - CL II East3






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.