Username: 
  Password: 

Team Schedules - B14U Classic III West
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A8 : SSA Chelsea 05B Premier- CL III West5225555552041 18  12  2 0
 A9 : HCU 05B Elite - CL III West2525522555038 22  17  0 0
 A5 : NTH NASA 05 Elite - CL III West0252525552033 12  7  0 0
 A10 : Oconee FC 14UB RED 2005 - CL III West5022550005024 3  11  1 0
 A4 : MAYS Striker 05B White- CL III West2025552200023 1  25  2 0
 A2 : Concorde Fire U14 West Black- CL III West5525500000022 2  10  1 0
 A11 : Augusta Arsenal 05 Gold - CL III West2505252000021 6  10  4 2
 A7 : Triumph 05 Boys - CL III West0525000520019 -6  32  1 0
 A6 : PPA GS 05B Elite- CL III West0000505205017 -8  28  2 0
 A1 : ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK - CL III West0000000505010 -15  36  1 0
 A3 : Concorde Fire U14 Central Black - CL III West000000000000 -35  55  0 0

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732021  Franklin Gateway Sports Complex  11:00 AM  1 A5 vs A10NTH NASA 05 Elite - CL III West 0 vs.Oconee FC 14UB RED 2005 - CL III West1
 732020  Augusta Soccer Park  01:30 PM  1 A11 vs A4Augusta Arsenal 05 Gold - CL III West 1 vs.MAYS Striker 05B White- CL III West1
 732019  Granite Complex  05:30 PM  1 A7 vs A8Triumph 05 Boys - CL III West 2 vs.SSA Chelsea 05B Premier- CL III West5

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 731981  Granite Complex  12:00 PM  1 A7 vs A10Triumph 05 Boys - CL III West 3 vs.Oconee FC 14UB RED 2005 - CL III West2
 804066  Hubert Park  01:00 PM  4 A4 vs A2MAYS Striker 05B White- CL III West 0 vs.Concorde Fire U14 West Black- CL III West2
 731979  Fullerville  01:00 PM  10 A6 vs A11PPA GS 05B Elite- CL III West 1 vs.Augusta Arsenal 05 Gold - CL III West5
 731978  Mudcreek  05:15 PM  MC 4 A8 vs A9SSA Chelsea 05B Premier- CL III West 3 vs.HCU 05B Elite - CL III West3

Bracket - Sunday, March 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 731991  Mudcreek  11:00 AM  MC 3 A8 vs A4SSA Chelsea 05B Premier- CL III West 3 vs.MAYS Striker 05B White- CL III West3
 731993  North Mount Carmel Park  11:00 AM  04 A9 vs A3HCU 05B Elite - CL III West 8 vs.Concorde Fire U14 Central Black - CL III West2
 731992  Henderson Park / Livsey Field  02:30 PM  6 A7 vs A5Triumph 05 Boys - CL III West 1 vs.NTH NASA 05 Elite - CL III West1

Bracket - Saturday, March 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 731974  Hubert Park  10:00 AM  1 A4 vs A1MAYS Striker 05B White- CL III West 5 vs.ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK - CL III West2
 731986  Franklin Gateway Sports Complex  11:00 AM  2 A5 vs A3NTH NASA 05 Elite - CL III West 5 vs.Concorde Fire U14 Central Black - CL III West0
 731983  Augusta Soccer Park  01:30 PM  1 A11 vs A8Augusta Arsenal 05 Gold - CL III West 1 vs.SSA Chelsea 05B Premier- CL III West2
 804067  Fullerville  05:00 PM  10 A6 vs A2PPA GS 05B Elite- CL III West 0 vs.Concorde Fire U14 West Black- CL III West2

Bracket - Sunday, March 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 731994  Mudcreek  10:30 AM  MC 3 A8 vs A6SSA Chelsea 05B Premier- CL III West 5 vs.PPA GS 05B Elite- CL III West0
 731997  Augusta Soccer Park  01:00 PM  1 A11 vs A3Augusta Arsenal 05 Gold - CL III West 6 vs.Concorde Fire U14 Central Black - CL III West0
 731995  North Mount Carmel Park  03:00 PM  04 A9 vs A5HCU 05B Elite - CL III West 3 vs.NTH NASA 05 Elite - CL III West3

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 731990  Fullerville  09:00 AM  10 A6 vs A4PPA GS 05B Elite- CL III West 1 vs.MAYS Striker 05B White- CL III West3
 732022  Noonday Park  01:00 PM  03 A5 vs A1NTH NASA 05 Elite - CL III West 2 vs.ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK - CL III West1
 731989  Ocee Elementary  02:40 PM  1 A3 vs A7Concorde Fire U14 Central Black - CL III West 2 vs.Triumph 05 Boys - CL III West6
 731987  Oconee Veterans Park  04:30 PM  A A10 vs A11Oconee FC 14UB RED 2005 - CL III West 1 vs.Augusta Arsenal 05 Gold - CL III West1

Bracket - Sunday, March 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732002  Augusta Soccer Park  01:00 PM  1 A11 vs A7Augusta Arsenal 05 Gold - CL III West 3 vs.Triumph 05 Boys - CL III West1
 731976  North Mount Carmel Park  03:00 PM  04 A9 vs A1HCU 05B Elite - CL III West 6 vs.ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK - CL III West1
 804069  Oconee Veterans Park  06:00 PM  A A10 vs A2Oconee FC 14UB RED 2005 - CL III West 0 vs.Concorde Fire U14 West Black- CL III West0

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732013  Ridgeview Charter School  01:15 PM  1 A3 vs A8Concorde Fire U14 Central Black - CL III West 0 vs.SSA Chelsea 05B Premier- CL III West6

Bracket - Saturday, April 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 731975  Holland Sports Complex  11:00 AM  3 A1 vs A6ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK - CL III West 1 vs.PPA GS 05B Elite- CL III West8

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 804071  Woodlands Park  11:45 AM  1 A2 vs A3Concorde Fire U14 West Black- CL III West 6 vs.Concorde Fire U14 Central Black - CL III West0
 732027  Mudcreek  12:15 PM  MC 4 A8 vs A1SSA Chelsea 05B Premier- CL III West 8 vs.ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK - CL III West2
 732001  North Mount Carmel Park  01:00 PM  04 A9 vs A7HCU 05B Elite - CL III West 6 vs.Triumph 05 Boys - CL III West3
 731998  Oconee Veterans Park  03:00 PM  A A10 vs A6Oconee FC 14UB RED 2005 - CL III West 5 vs.PPA GS 05B Elite- CL III West0

Bracket - Saturday, April 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732005  Georgia Soccer Park  11:15 AM  2 A3 vs A4Concorde Fire U14 Central Black - CL III West 2 vs.MAYS Striker 05B White- CL III West6
 804073  Granite Complex  04:00 PM  1 A7 vs A2Triumph 05 Boys - CL III West 1 vs.Concorde Fire U14 West Black- CL III West4

Bracket - Thursday, April 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732025  Holland Sports Complex  07:30 PM  3 A1 vs A7ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK - CL III West 2 vs.Triumph 05 Boys - CL III West5

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732028  Holland Sports Complex  09:00 AM  3 A1 vs A10ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK - CL III West 0 vs.Oconee FC 14UB RED 2005 - CL III West1
 732009  Tramore - CASL  12:00 PM  2 A4 vs A5MAYS Striker 05B White- CL III West 1 vs.NTH NASA 05 Elite - CL III West1
 732010  Georgia Soccer Park  12:30 PM  3 A3 vs A6Concorde Fire U14 Central Black - CL III West 1 vs.PPA GS 05B Elite- CL III West4
 732007  North Mount Carmel Park  03:00 PM  04 A9 vs A11HCU 05B Elite - CL III West 1 vs.Augusta Arsenal 05 Gold - CL III West1

Bracket - Sunday, April 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732011  Henderson Park / Livsey Field  11:00 AM  6 A7 vs A4Triumph 05 Boys - CL III West 2 vs.MAYS Striker 05B White- CL III West2
 731973  Holland Sports Complex  12:00 PM  3 A1 vs A3ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK - CL III West 8 vs.Concorde Fire U14 Central Black - CL III West1
 732024  Fullerville  01:00 PM  10 A6 vs A9PPA GS 05B Elite- CL III West 2 vs.HCU 05B Elite - CL III West2
 731999  Augusta Soccer Park  02:45 PM  1 A11 vs A5Augusta Arsenal 05 Gold - CL III West 0 vs.NTH NASA 05 Elite - CL III West2
 732003  Oconee Veterans Park  05:00 PM  A A10 vs A8Oconee FC 14UB RED 2005 - CL III West 1 vs.SSA Chelsea 05B Premier- CL III West2

Bracket - Wednesday, May 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 804072  Woodlands Park  06:30 PM  1 A2 vs A5Concorde Fire U14 West Black- CL III West 0 vs.NTH NASA 05 Elite - CL III West4

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732012  Noonday Park  11:00 AM  03 A5 vs A6NTH NASA 05 Elite - CL III West 2 vs.PPA GS 05B Elite- CL III West0
 804074  Woodlands Park  12:30 PM  1 A2 vs A9Concorde Fire U14 West Black- CL III West 0 vs.HCU 05B Elite - CL III West4
 732017  Ocee Elementary  01:00 PM  1 A3 vs A10Concorde Fire U14 Central Black - CL III West 0 vs.Oconee FC 14UB RED 2005 - CL III West0
 804065  Holland Sports Complex  06:00 PM  4 A1 vs A2ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK - CL III West 0 vs.Concorde Fire U14 West Black- CL III West0

Bracket - Sunday, May 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 731982  Oconee Veterans Park  01:00 PM  D A10 vs A9Oconee FC 14UB RED 2005 - CL III West 0 vs.HCU 05B Elite - CL III West3
 732015  Chestnut Log  02:00 PM  7A A6 vs A7PPA GS 05B Elite- CL III West 5 vs.Triumph 05 Boys - CL III West2
 732031  Holland Sports Complex  04:00 PM  4 A1 vs A11ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK - CL III West 1 vs.Augusta Arsenal 05 Gold - CL III West0
 804068  Marathon Park  05:45 PM  3 A8 vs A2SSA Chelsea 05B Premier- CL III West 1 vs.Concorde Fire U14 West Black- CL III West0

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 732014  Franklin Gateway Sports Complex  11:00 AM  3 A5 vs A8NTH NASA 05 Elite - CL III West 0 vs.SSA Chelsea 05B Premier- CL III West0
 804075  Woodlands Park  02:30 PM  1 A2 vs A11Concorde Fire U14 West Black- CL III West 0 vs.Augusta Arsenal 05 Gold - CL III West0
 732016  Hubert Park  06:00 PM  4 A4 vs A9MAYS Striker 05B White- CL III West 2 vs.HCU 05B Elite - CL III West7

Bracket - Sunday, May 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 731996  Hubert Park  04:00 PM  4 A4 vs A10MAYS Striker 05B White- CL III West 2 vs.Oconee FC 14UB RED 2005 - CL III West4