Username: 
  Password: 

Spring 2019 Athena/Classic/Acad/RIAS
Team Schedules - B13U Classic II Blue
       

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A5 : SSA Chelsea 06B Select White- CL II Blue2255550555039 19  16  0 0
 A8 : Atlanta Soccer Kids B13- CL II Blue2555255505039 16  18  4 0
 A10 : RYSA Revolution 06 Blue- C II Blue2555550525039 15  21  0 0
 A11 : UFA Lawrenceville 06B Red- CL II Blue2505055502029 8  13  2 0
 A4 : GSA North 06B Premier- CL II Blue0502055552029 7  15  4 0
 A12 : UFA Mountains 06B Black- CL II Blue5255020005024 -3  25  1 1
 A3 : MAYSA Storm - B13U- CL II Blue2050500252021 -6  22  1 0
 A2 : UFA Milton 06B Red- CL II Blue5005020005017 -11  29  1 0
 A9 : SSA Chelsea 06B Gold- CL II Blue2050500200014 -10  27  2 2
 A6 : Concorde Fire U13 North White- CL II Blue2000052500014 -11  33  0 0
 A7 : Atlanta Fire - U13 Boys 2006 Gold- CL II Blue000000000000 -24  42  0 0

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733418  Midway Park - Decatur  03:00 PM  1 A9 vs A6SSA Chelsea 06B Gold- CL II Blue 2 vs.Concorde Fire U13 North White- CL II Blue2
 733417  Whitlock  06:00 PM  10 A5 vs A10SSA Chelsea 06B Select White- CL II Blue 3 vs.RYSA Revolution 06 Blue- C II Blue3

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733425  Baldwin County Soccer Complex  10:00 AM  4 A3 vs A5MAYSA Storm - B13U- CL II Blue 3 vs.SSA Chelsea 06B Select White- CL II Blue3
 733426  Ocee Elementary  01:15 PM  1 A6 vs A2Concorde Fire U13 North White- CL II Blue 1 vs.UFA Milton 06B Red- CL II Blue2
 733429  Midway Park - Decatur  01:30 PM  1 A9 vs A10SSA Chelsea 06B Gold- CL II Blue 1 vs.RYSA Revolution 06 Blue- C II Blue2
 733428  Rhodes Jordan Park  05:00 PM  3 A11 vs A8UFA Lawrenceville 06B Red- CL II Blue 2 vs.Atlanta Soccer Kids B13- CL II Blue2

Bracket - Sunday, March 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733422  Ocee Elementary  01:45 PM  1 A6 vs A11Concorde Fire U13 North White- CL II Blue 0 vs.UFA Lawrenceville 06B Red- CL II Blue2

Bracket - Saturday, March 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733435  Scott Hudgens Park  09:00 AM  2 A7 vs A5Atlanta Fire - U13 Boys 2006 Gold- CL II Blue 2 vs.SSA Chelsea 06B Select White- CL II Blue6
 733438  RYSA  09:30 AM  Fou A10 vs A2RYSA Revolution 06 Blue- C II Blue 6 vs.UFA Milton 06B Red- CL II Blue3
 733437  Morgan County Soccer Complex  03:00 PM  1 A3 vs A9MAYSA Storm - B13U- CL II Blue 0 vs.SSA Chelsea 06B Gold- CL II Blue2
 733436  Rabbit Hill Park  05:00 PM  3 A4 vs A8GSA North 06B Premier- CL II Blue 0 vs.Atlanta Soccer Kids B13- CL II Blue1

Bracket - Sunday, March 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733458  Morgan County Soccer Complex  12:00 PM  1 A3 vs A6MAYSA Storm - B13U- CL II Blue 5 vs.Concorde Fire U13 North White- CL II Blue4
 733427  Rock Creek Sports Complex  02:00 PM  3 A12 vs A7UFA Mountains 06B Black- CL II Blue 3 vs.Atlanta Fire - U13 Boys 2006 Gold- CL II Blue2
 733424  Midway Park - Decatur  02:45 PM  1 A9 vs A8SSA Chelsea 06B Gold- CL II Blue 0 vs.Atlanta Soccer Kids B13- CL II Blue5

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733446  RYSA  09:30 AM  Fou A10 vs A6RYSA Revolution 06 Blue- C II Blue 4 vs.Concorde Fire U13 North White- CL II Blue1
 733447  Whitlock  10:30 AM  10 A5 vs A11SSA Chelsea 06B Select White- CL II Blue 2 vs.UFA Lawrenceville 06B Red- CL II Blue0
 733420  Rabbit Hill Park  05:00 PM  3 A4 vs A2GSA North 06B Premier- CL II Blue 4 vs.UFA Milton 06B Red- CL II Blue1
 733445  Midway Park - Decatur  05:00 PM  1 A9 vs A7SSA Chelsea 06B Gold- CL II Blue 5 vs.Atlanta Fire - U13 Boys 2006 Gold- CL II Blue2

Bracket - Sunday, March 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733449  United Sports Complex  11:00 AM  2 A2 vs A3UFA Milton 06B Red- CL II Blue 2 vs.MAYSA Storm - B13U- CL II Blue1
 733455  Midway Park - Decatur  01:00 PM  1 A9 vs A11SSA Chelsea 06B Gold- CL II Blue 1 vs.UFA Lawrenceville 06B Red- CL II Blue3
 733459  Central Park  01:30 PM  9 A5 vs A4SSA Chelsea 06B Select White- CL II Blue 4 vs.GSA North 06B Premier- CL II Blue3
 733419  West Gwinnett Park  03:00 PM  1 A8 vs A7Atlanta Soccer Kids B13- CL II Blue 11 vs.Atlanta Fire - U13 Boys 2006 Gold- CL II Blue0

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733456  West Gwinnett Park  04:15 PM  1 A8 vs A12Atlanta Soccer Kids B13- CL II Blue 2 vs.UFA Mountains 06B Black- CL II Blue2

Bracket - Saturday, April 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733469  Bunten Road Park  09:00 AM  1 A7 vs A6Atlanta Fire - U13 Boys 2006 Gold- CL II Blue 1 vs.Concorde Fire U13 North White- CL II Blue2

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733430  Ocee Elementary  10:30 AM  1 A6 vs A4Concorde Fire U13 North White- CL II Blue 3 vs.GSA North 06B Premier- CL II Blue3
 733433  Rock Creek Sports Complex  11:00 AM  3 A12 vs A9UFA Mountains 06B Black- CL II Blue 3 vs.SSA Chelsea 06B Gold- CL II Blue0
 733434  Rhodes Jordan Park  01:00 PM  3 A11 vs A10UFA Lawrenceville 06B Red- CL II Blue 2 vs.RYSA Revolution 06 Blue- C II Blue3
 733432  West Gwinnett Park  01:00 PM  1 A8 vs A2Atlanta Soccer Kids B13- CL II Blue 5 vs.UFA Milton 06B Red- CL II Blue4
 733431  Scott Hudgens Park  03:00 PM  1 A7 vs A3Atlanta Fire - U13 Boys 2006 Gold- CL II Blue 1 vs.MAYSA Storm - B13U- CL II Blue2

Bracket - Sunday, April 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733461  Fowler Park  08:30 AM  5 A2 vs A9UFA Milton 06B Red- CL II Blue 1 vs.SSA Chelsea 06B Gold- CL II Blue1

Bracket - Saturday, April 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733443  Morgan County Soccer Complex  03:30 AM  1 A11 vs A3UFA Lawrenceville 06B Red- CL II Blue 4 vs.MAYSA Storm - B13U- CL II Blue0
 733444  United Sports Complex  09:00 AM  2 A2 vs A12UFA Milton 06B Red- CL II Blue 1 vs.UFA Mountains 06B Black- CL II Blue4
 733442  RYSA  09:30 AM  Fou A10 vs A4RYSA Revolution 06 Blue- C II Blue 3 vs.GSA North 06B Premier- CL II Blue1

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733453  United Sports Complex  09:00 AM  2 A2 vs A5UFA Milton 06B Red- CL II Blue 0 vs.SSA Chelsea 06B Select White- CL II Blue4
 733452  Ocee Elementary  10:00 AM  1 A6 vs A12Concorde Fire U13 North White- CL II Blue 4 vs.UFA Mountains 06B Black- CL II Blue2
 733454  Baldwin County Soccer Complex  10:30 AM  4 A3 vs A4MAYSA Storm - B13U- CL II Blue 1 vs.GSA North 06B Premier- CL II Blue3
 733450  RYSA  05:00 PM  Fou A10 vs A8RYSA Revolution 06 Blue- C II Blue 5 vs.Atlanta Soccer Kids B13- CL II Blue7

Bracket - Sunday, April 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733415  Rock Creek Sports Complex  12:30 PM  3 A12 vs A3UFA Mountains 06B Black- CL II Blue 0 vs.MAYSA Storm - B13U- CL II Blue0
 733465  Rhodes Jordan Park  01:00 PM  3 A11 vs A2UFA Lawrenceville 06B Red- CL II Blue 2 vs.UFA Milton 06B Red- CL II Blue0
 733468  Central Park  01:30 PM  9 A5 vs A8SSA Chelsea 06B Select White- CL II Blue 1 vs.Atlanta Soccer Kids B13- CL II Blue2
 733423  Scott Hudgens Park  02:45 PM  6 A7 vs A10Atlanta Fire - U13 Boys 2006 Gold- CL II Blue 1 vs.RYSA Revolution 06 Blue- C II Blue4
 733467  Rabbit Hill Park  05:00 PM  2 A4 vs A9GSA North 06B Premier- CL II Blue 2 vs.SSA Chelsea 06B Gold- CL II Blue1

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733457  United Sports Complex  09:00 AM  2 A2 vs A7UFA Milton 06B Red- CL II Blue 4 vs.Atlanta Fire - U13 Boys 2006 Gold- CL II Blue1
 733441  Whitlock  10:30 AM  11 A5 vs A9SSA Chelsea 06B Select White- CL II Blue 7 vs.SSA Chelsea 06B Gold- CL II Blue0
 733462  West Gwinnett Park  01:30 PM  1 A8 vs A3Atlanta Soccer Kids B13- CL II Blue 2 vs.MAYSA Storm - B13U- CL II Blue3
 733448  Rabbit Hill Park  05:00 PM  1 A4 vs A12GSA North 06B Premier- CL II Blue 3 vs.UFA Mountains 06B Black- CL II Blue0

Bracket - Sunday, May 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733466  Morgan County Soccer Complex  12:00 PM  1 A3 vs A10MAYSA Storm - B13U- CL II Blue 1 vs.RYSA Revolution 06 Blue- C II Blue1
 733421  Rock Creek Sports Complex  01:30 PM  3 A12 vs A5UFA Mountains 06B Black- CL II Blue 2 vs.SSA Chelsea 06B Select White- CL II Blue4

Bracket - Monday, May 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733463  George Pierce Park  07:30 PM  22 A7 vs A4Atlanta Fire - U13 Boys 2006 Gold- CL II Blue 0 vs.GSA North 06B Premier- CL II Blue2

Bracket - Friday, May 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733451  Rhodes Jordan Park  07:30 PM  3 A11 vs A7UFA Lawrenceville 06B Red- CL II Blue 3 vs.Atlanta Fire - U13 Boys 2006 Gold- CL II Blue1

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733460  RYSA  09:30 AM  Fre A10 vs A12RYSA Revolution 06 Blue- C II Blue 7 vs.UFA Mountains 06B Black- CL II Blue1
 733464  Ocee Elementary  11:00 AM  1 A6 vs A5Concorde Fire U13 North White- CL II Blue 1 vs.SSA Chelsea 06B Select White- CL II Blue4
 733440  West Gwinnett Park  04:00 PM  1 A8 vs A6Atlanta Soccer Kids B13- CL II Blue 8 vs.Concorde Fire U13 North White- CL II Blue1

Bracket - Sunday, May 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733439  Central Park  02:00 PM  1 A12 vs A11UFA Mountains 06B Black- CL II Blue 3 vs.UFA Lawrenceville 06B Red- CL II Blue2

Bracket - Tuesday, May 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733416  Rabbit Hill Park  07:30 PM  1 A4 vs A11GSA North 06B Premier- CL II Blue 1 vs.UFA Lawrenceville 06B Red- CL II Blue1






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.