Username: 
  Password: 

Team Schedules - B14U Classic I
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : Alianza Soccer Elite UB14 - CL I52525555555049 20  7  4 0
 A4 : BPSC 05 Elite - CL I52505555055042 12  20  5 2
 A5 : CFA Gainesville 05B Archies - CL I55522520555041 13  16  7 2
 A9 : CFA Dalton 05B Elite - CL I50525550505037 11  19  5 0
 A12 : YMCA Arsenal Rome -2005 Boys - CL I00555550020027 5  14  3 0
 A11 : Savannah United 05 Boys Premier - CL I50000555052027 0  24  9 0
 A2 : Ambush SC B05 Red - CL I05550500202024 2  20  5 0
 A8 : UFA Norcross 05B Red- CL I02005050500017 -13  28  4 1
 A6 : CFC Red Star - B14U Elite - CL I00005000550015 -12  28  6 1
 A3 : ATHENS UNITED 05 BOYS GOLD - CL I00055500000015 -10  23  6 0
 A10 : UFA 05B Red- CL I00050050022014 -13  26  10 2
 A7 : Georgia Express 05B Elite Espana - CL I50500000220014 -15  31  4 0

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 803469  Chatham Co Soccer Complex  03:00 PM  4 A11 vs A10Savannah United 05 Boys Premier - CL I 2 vs.UFA 05B Red- CL I0
 803458  Grizzard Park - Rome  04:00 PM  1 A12 vs A5YMCA Arsenal Rome -2005 Boys - CL I 0 vs.CFA Gainesville 05B Archies - CL I1

Bracket - Sunday, March 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 803528  Chatham Co Soccer Complex  01:00 PM  4 A11 vs A4Savannah United 05 Boys Premier - CL I 3 vs.BPSC 05 Elite - CL I4

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 803465  Peachtree Ridge Park  12:00 PM  7 A7 vs A12Georgia Express 05B Elite Espana - CL I 3 vs.YMCA Arsenal Rome -2005 Boys - CL I2
 803460  West Gwinnett Park  01:30 PM  1 A1 vs A3Alianza Soccer Elite UB14 - CL I 2 vs.ATHENS UNITED 05 BOYS GOLD - CL I0
 803463  Matt Community Park  03:00 PM  3 A10 vs A9UFA 05B Red- CL I 1 vs.CFA Dalton 05B Elite - CL I4

Bracket - Sunday, March 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 803529  West Jackson MS  09:00 AM  1 A5 vs A10CFA Gainesville 05B Archies - CL I 3 vs.UFA 05B Red- CL I1
 803484  Webb Bridge Park  12:00 PM  1 A2 vs A12Ambush SC B05 Red - CL I 0 vs.YMCA Arsenal Rome -2005 Boys - CL I3

Bracket - Saturday, March 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 803468  Bryson Park  11:00 AM  2 A4 vs A1BPSC 05 Elite - CL I 2 vs.Alianza Soccer Elite UB14 - CL I2
 803466  Grizzard Park - Rome  12:00 PM  1 A12 vs A9YMCA Arsenal Rome -2005 Boys - CL I 2 vs.CFA Dalton 05B Elite - CL I1
 803481  Peachtree Ridge Park  12:45 PM  7 A7 vs A5Georgia Express 05B Elite Espana - CL I 1 vs.CFA Gainesville 05B Archies - CL I3
 803470  Webb Bridge Park  04:30 PM  1 A2 vs A6Ambush SC B05 Red - CL I 3 vs.CFC Red Star - B14U Elite - CL I1
 803498  Pinckneyville Park - UFA Norcross  05:00 PM  5 A8 vs A10UFA Norcross 05B Red- CL I 2 vs.UFA 05B Red- CL I4

Bracket - Sunday, March 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 803478  Webb Bridge Park  01:00 PM  1 A2 vs A10Ambush SC B05 Red - CL I 3 vs.UFA 05B Red- CL I0
 803479  West Gwinnett Park  01:15 PM  1 A1 vs A6Alianza Soccer Elite UB14 - CL I 2 vs.CFC Red Star - B14U Elite - CL I0
 803526  Grizzard Park - Rome  02:00 PM  1 A12 vs A3YMCA Arsenal Rome -2005 Boys - CL I 3 vs.ATHENS UNITED 05 BOYS GOLD - CL I1
 803520  Pinckneyville Park - UFA Norcross  05:00 PM  5 A8 vs A5UFA Norcross 05B Red- CL I 2 vs.CFA Gainesville 05B Archies - CL I2

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 803476  Webb Bridge Park  12:30 PM  1 A2 vs A8Ambush SC B05 Red - CL I 4 vs.UFA Norcross 05B Red- CL I1
 803474  Shakerag Elementary  02:15 PM  1 A7 vs A3Georgia Express 05B Elite Espana - CL I 3 vs.ATHENS UNITED 05 BOYS GOLD - CL I1
 803475  West Jackson MS  02:30 PM  1 A5 vs A1CFA Gainesville 05B Archies - CL I 1 vs.Alianza Soccer Elite UB14 - CL I1
 803477  CYSA  03:00 PM  11 A6 vs A4CFC Red Star - B14U Elite - CL I 0 vs.BPSC 05 Elite - CL I6
 803472  Grizzard Park - Rome  06:30 PM  3 A12 vs A11YMCA Arsenal Rome -2005 Boys - CL I 3 vs.Savannah United 05 Boys Premier - CL I0

Bracket - Sunday, March 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 803525  Holland Sports Complex  12:00 PM  3 A3 vs A10ATHENS UNITED 05 BOYS GOLD - CL I 3 vs.UFA 05B Red- CL I1
 803492  West Jackson MS  12:45 PM  1 A5 vs A11CFA Gainesville 05B Archies - CL I 6 vs.Savannah United 05 Boys Premier - CL I2
 803501  Grizzard Park - Rome  02:00 PM  1 A12 vs A6YMCA Arsenal Rome -2005 Boys - CL I 2 vs.CFC Red Star - B14U Elite - CL I0
 803454  Webb Bridge Park  04:00 PM  1 A2 vs A1Ambush SC B05 Red - CL I 1 vs.Alianza Soccer Elite UB14 - CL I2

Bracket - Sunday, March 31, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 803524  Ringgold High School  01:00 PM  1 A9 vs A4CFA Dalton 05B Elite - CL I 5 vs.BPSC 05 Elite - CL I2

Bracket - Saturday, April 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 803486  Lakeshore Park  12:45 AM  1 A9 vs A5CFA Dalton 05B Elite - CL I 2 vs.CFA Gainesville 05B Archies - CL I2
 803489  West Gwinnett Park  01:15 PM  1 A1 vs A7Alianza Soccer Elite UB14 - CL I 5 vs.Georgia Express 05B Elite Espana - CL I1
 803488  Holland Sports Complex  03:00 PM  3 A3 vs A11ATHENS UNITED 05 BOYS GOLD - CL I 1 vs.Savannah United 05 Boys Premier - CL I0
 803485  CYSA  05:00 PM  10 A6 vs A8CFC Red Star - B14U Elite - CL I 2 vs.UFA Norcross 05B Red- CL I1

Bracket - Sunday, April 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 803497  Jones Briddge Park  10:30 AM  3 A7 vs A11Georgia Express 05B Elite Espana - CL I 0 vs.Savannah United 05 Boys Premier - CL I6
 803531  Lakeshore Park  01:00 PM  1 A9 vs A6CFA Dalton 05B Elite - CL I 3 vs.CFC Red Star - B14U Elite - CL I0

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 803493  Bryson Park  10:00 AM  2 A4 vs A12BPSC 05 Elite - CL I 3 vs.YMCA Arsenal Rome -2005 Boys - CL I2
 803467  Holland Sports Complex  11:00 AM  3 A3 vs A5ATHENS UNITED 05 BOYS GOLD - CL I 2 vs.CFA Gainesville 05B Archies - CL I1
 803490  CYSA  01:00 PM  10 A6 vs A10CFC Red Star - B14U Elite - CL I 1 vs.UFA 05B Red- CL I2
 803494  Peachtree Ridge Park  02:15 PM  7 A7 vs A9Georgia Express 05B Elite Espana - CL I 0 vs.CFA Dalton 05B Elite - CL I2

Bracket - Sunday, April 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 803456  Chatham Co Soccer Complex  01:00 PM  9 A11 vs A6Savannah United 05 Boys Premier - CL I 4 vs.CFC Red Star - B14U Elite - CL I3
 803483  Lakeshore Park  01:00 PM  1 A9 vs A3CFA Dalton 05B Elite - CL I 3 vs.ATHENS UNITED 05 BOYS GOLD - CL I1

Bracket - Saturday, April 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 803500  Holland Sports Complex  11:00 AM  4 A3 vs A2ATHENS UNITED 05 BOYS GOLD - CL I 1 vs.Ambush SC B05 Red - CL I2

Bracket - Friday, April 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 803461  Bryson Park  07:15 PM  2 A4 vs A2BPSC 05 Elite - CL I 2 vs.Ambush SC B05 Red - CL I1

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 803502  Bryson Park  10:00 AM  2 A4 vs A3BPSC 05 Elite - CL I 3 vs.ATHENS UNITED 05 BOYS GOLD - CL I2
 803505  Lamar Murphy Park  10:30 AM  F#7 A5 vs A2CFA Gainesville 05B Archies - CL I 3 vs.Ambush SC B05 Red - CL I2
 803503  Pinckneyville Park - UFA Norcross  11:00 AM  5 A8 vs A12UFA Norcross 05B Red- CL I 2 vs.YMCA Arsenal Rome -2005 Boys - CL I0
 803506  Chatham Co Soccer Complex  01:00 PM  5 A11 vs A9Savannah United 05 Boys Premier - CL I 3 vs.CFA Dalton 05B Elite - CL I1
 803522  CYSA  01:00 PM  11 A6 vs A7CFC Red Star - B14U Elite - CL I 3 vs.Georgia Express 05B Elite Espana - CL I0
 803507  Matt Community Park  05:00 PM  3 A10 vs A1UFA 05B Red- CL I 0 vs.Alianza Soccer Elite UB14 - CL I1

Bracket - Sunday, April 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 803487  Central Park  01:00 PM  1 A10 vs A4UFA 05B Red- CL I 1 vs.BPSC 05 Elite - CL I4
 803491  Pinckneyville Park - UFA Norcross  07:00 PM  5 A8 vs A1UFA Norcross 05B Red- CL I 0 vs.Alianza Soccer Elite UB14 - CL I3

Bracket - Monday, April 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 803527  Pinckneyville Park - UFA Norcross  07:30 PM  5 A8 vs A7UFA Norcross 05B Red- CL I 2 vs.Georgia Express 05B Elite Espana - CL I1

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 803511  West Jackson MS  10:30 AM  1 A5 vs A4CFA Gainesville 05B Archies - CL I 3 vs.BPSC 05 Elite - CL I2
 803510  Webb Bridge Park  12:30 PM  1 A2 vs A7Ambush SC B05 Red - CL I 2 vs.Georgia Express 05B Elite Espana - CL I2
 803512  CYSA  01:00 PM  8 A6 vs A3CFC Red Star - B14U Elite - CL I 3 vs.ATHENS UNITED 05 BOYS GOLD - CL I1
 803508  Fowler Park  03:00 PM  9 A10 vs A12UFA 05B Red- CL I 1 vs.YMCA Arsenal Rome -2005 Boys - CL I1
 803509  West Gwinnett Park  03:15 PM  1 A1 vs A11Alianza Soccer Elite UB14 - CL I 3 vs.Savannah United 05 Boys Premier - CL I1

Bracket - Sunday, May 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 803459  Central Park  09:00 AM  2 A10 vs A7UFA 05B Red- CL I 2 vs.Georgia Express 05B Elite Espana - CL I2
 803464  Pinckneyville Park - UFA Norcross  09:00 AM  4 A8 vs A11UFA Norcross 05B Red- CL I 0 vs.Savannah United 05 Boys Premier - CL I2
 803518  Lakeshore Park  01:00 PM  1 A9 vs A2CFA Dalton 05B Elite - CL I 2 vs.Ambush SC B05 Red - CL I1

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 803519  Holland Sports Complex  09:00 AM  4 A3 vs A8ATHENS UNITED 05 BOYS GOLD - CL I 0 vs.UFA Norcross 05B Red- CL I2
 803514  Grizzard Park - Rome  12:00 PM  1 A12 vs A1YMCA Arsenal Rome -2005 Boys - CL I 1 vs.Alianza Soccer Elite UB14 - CL I2
 803516  CYSA  01:00 PM  11 A6 vs A5CFC Red Star - B14U Elite - CL I 1 vs.CFA Gainesville 05B Archies - CL I4
 803515  Peachtree Ridge Park  02:15 PM  7 A7 vs A4Georgia Express 05B Elite Espana - CL I 1 vs.BPSC 05 Elite - CL I3

Bracket - Sunday, May 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 803523  Chatham Co Soccer Complex  11:00 AM  5 A11 vs A2Savannah United 05 Boys Premier - CL I 3 vs.Ambush SC B05 Red - CL I3

Bracket - Thursday, May 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 803480  TBD C   --    --  A4 vs A8BPSC 05 Elite - CL I 3 vs.UFA Norcross 05B Red- CL I0

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 803496  West Gwinnett Park  02:15 PM  1 A1 vs A9Alianza Soccer Elite UB14 - CL I 7 vs.CFA Dalton 05B Elite - CL I0

Bracket - Saturday, May 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 803455  Lakeshore Park  11:00 AM  1 A9 vs A8CFA Dalton 05B Elite - CL I 7 vs.UFA Norcross 05B Red- CL I0