Username: 
  Password: 

Spring 2019 Athena/Classic/Acad/RIAS
Team Schedules - B14U Classic III East
       

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : Pro-Profile All-In FC - Snellville U14B GOLD - CL 55525525505044 16  12  2 0
 A5 : Concorde Fire U14 North Black - CL III East05525555055042 16  11  3 0
 A12 : UFA Mountains 05B Black - CL III East00055555250032 3  21  3 0
 A3 : Pro-Profile All-In FC 05 Sugar Hill - B14U - CL I05000505555030 4  19  2 0
 A9 : Georgia Rush B2005 Azul- CL III East05055050055030 5  16  2 0
 A10 : UFA Milton 05B Gold - CL III East55055520200029 5  20  2 0
 A2 : Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold West - CL III20505050500022 -5  26  6 0
 A7 : KSA - UNITED FC 05 B14 - CL III East-40550050505021 4  20  2 0
 A8 : Toombs County SA Warriors - CL III East 5550 00005020 -2  22  6 1
 A6 : GSA North 05B Red - CL III East52500500000017 -12  29  3 1
 A4 : Club Futbol Art Premiere-TASA - CL III East505 00 0500015 -10  21  2 0
 A11 : UFA 05B Black - CL III East00  000050005 -24  38  2 0

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 734208  Eastside Baptist Church  02:00 PM  1 A4 vs A3Club Futbol Art Premiere-TASA - CL III East 2 vs.Pro-Profile All-In FC 05 Sugar Hill - B14U - CL III East1
 734162  Hebron Christian Academy  07:00 PM  1 A6 vs A11GSA North 05B Red - CL III East 2 vs.UFA 05B Black - CL III East1

Bracket - Sunday, March 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 734176  Scott Hudgens Park  10:00 AM  1 A2 vs A6Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold West - CL III East 3 vs.GSA North 05B Red - CL III East3
 734193  Eastside Baptist Church  10:00 AM  1 A4 vs A10Club Futbol Art Premiere-TASA - CL III East 0 vs.UFA Milton 05B Gold - CL III East1
 734194  Fowler Park  11:00 AM  9 A11 vs A3UFA 05B Black - CL III East 1 vs.Pro-Profile All-In FC 05 Sugar Hill - B14U - CL III East5

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 734165  Fowler Park  09:00 AM  9 A10 vs A7UFA Milton 05B Gold - CL III East 4F vs.KSA - UNITED FC 05 B14 - CL III East
Forfeited Game
0
 734170  Fowler Park  11:00 AM  9 A11 vs A8UFA 05B Black - CL III East   vs.Toombs County SA Warriors - CL III East 
 734167  Eastside Baptist Church  02:00 PM  1 A4 vs A2Club Futbol Art Premiere-TASA - CL III East 4 vs.Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold West - CL III East2
 734166  Briscoe Park   03:30 PM  3 A1 vs A3Pro-Profile All-In FC - Snellville U14B GOLD - CL III East 2 vs.Pro-Profile All-In FC 05 Sugar Hill - B14U - CL III East1
 734222  Rabbit Hill Park  07:00 PM  3 A6 vs A5GSA North 05B Red - CL III East 2 vs.Concorde Fire U14 North Black - CL III East1

Bracket - Sunday, March 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 734234  Eastside Baptist Church  10:00 AM  1 A4 vs A11Club Futbol Art Premiere-TASA - CL III East   vs.UFA 05B Black - CL III East 
 734184  Scott Hudgens Park  10:45 AM  1 A2 vs A10Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold West - CL III East 3 vs.UFA Milton 05B Gold - CL III East0
 734192  Ocee Elementary  12:00 PM  1 A5 vs A9Concorde Fire U14 North Black - CL III East 4 vs.Georgia Rush B2005 Azul- CL III East0
 734185  Briscoe Park   05:00 PM  3 A1 vs A6Pro-Profile All-In FC - Snellville U14B GOLD - CL III East 4 vs.GSA North 05B Red - CL III East3

Bracket - Saturday, March 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 734173  E.E. Robinson Park  10:45 AM  1 A3 vs A5Pro-Profile All-In FC 05 Sugar Hill - B14U - CL III East 0 vs.Concorde Fire U14 North Black - CL III East1
 734233  Glennville Rec. Hilltop  01:00 PM  1 A8 vs A7Toombs County SA Warriors - CL III East 4 vs.KSA - UNITED FC 05 B14 - CL III East2
 734174  Briscoe Park   03:00 PM  3 A1 vs A4Pro-Profile All-In FC - Snellville U14B GOLD - CL III East 6 vs.Club Futbol Art Premiere-TASA - CL III East0
 734172  Stars Athletic Club  05:00 PM  5 A9 vs A12Georgia Rush B2005 Azul- CL III East 5 vs.UFA Mountains 05B Black - CL III East2

Bracket - Sunday, March 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 734180  Rock Springs Soccer Complex  11:00 AM  1 A7 vs A3KSA - UNITED FC 05 B14 - CL III East 2 vs.Pro-Profile All-In FC 05 Sugar Hill - B14U - CL III East0
 734191  Glennville Rec. Hilltop  01:00 PM  1 A8 vs A6Toombs County SA Warriors - CL III East 5 vs.GSA North 05B Red - CL III East2

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 734169  United Sports Complex  09:00 AM  2 A10 vs A9UFA Milton 05B Gold - CL III East 3 vs.Georgia Rush B2005 Azul- CL III East1
 734181  Ocee Elementary  11:30 AM  1 A5 vs A1Concorde Fire U14 North Black - CL III East 3 vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville U14B GOLD - CL III East3
 734182  Glennville Rec. Hilltop  01:00 PM  1 A8 vs A2Toombs County SA Warriors - CL III East 4 vs.Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold West - CL III East1
 734183  Rabbit Hill Park  07:00 PM  3 A6 vs A4GSA North 05B Red - CL III East 2 vs.Club Futbol Art Premiere-TASA - CL III East0

Bracket - Sunday, March 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 734229  Scott Hudgens Park  11:00 AM  5 A2 vs A11Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold West - CL III East 5 vs.UFA 05B Black - CL III East2
 734226  Ocee Elementary  11:45 AM  1 A5 vs A8Concorde Fire U14 North Black - CL III East 1 vs.Toombs County SA Warriors - CL III East0
 734237  Stars Athletic Club  03:00 PM  2 A9 vs A6Georgia Rush B2005 Azul- CL III East 3 vs.GSA North 05B Red - CL III East0
 734171  Rock Creek Sports Complex  04:00 PM  3 A12 vs A7UFA Mountains 05B Black - CL III East 0 vs.KSA - UNITED FC 05 B14 - CL III East5

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 734187  Ocee Elementary  10:00 AM  1 A5 vs A7Concorde Fire U14 North Black - CL III East 1 vs.KSA - UNITED FC 05 B14 - CL III East0
 734186  Glennville Rec. Hilltop  01:00 PM  1 A8 vs A4Toombs County SA Warriors - CL III East   vs.Club Futbol Art Premiere-TASA - CL III East 

Bracket - Sunday, March 31, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 734164  Ocee Elementary  11:00 AM  1 A5 vs A12Concorde Fire U14 North Black - CL III East 5 vs.UFA Mountains 05B Black - CL III East1

Bracket - Saturday, April 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 734195  Rock Springs Soccer Complex  02:30 PM  1 A7 vs A1KSA - UNITED FC 05 B14 - CL III East 1 vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville U14B GOLD - CL III East3

Bracket - Sunday, April 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 734161  TBD C   --    --  A8 vs A9Toombs County SA Warriors - CL III East 2 vs.Georgia Rush B2005 Azul- CL III East4

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 734206  Scott Hudgens Park  09:00 AM  2 A2 vs A3Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold West - CL III East 3 vs.Pro-Profile All-In FC 05 Sugar Hill - B14U - CL III East4
 734200  Bryson Park  09:00 AM  1 A7 vs A9KSA - UNITED FC 05 B14 - CL III East 3 vs.Georgia Rush B2005 Azul- CL III East1
 734199  Rock Creek Sports Complex  01:00 PM  3 A12 vs A4UFA Mountains 05B Black - CL III East 3 vs.Club Futbol Art Premiere-TASA - CL III East0
 734198  Central Park  07:00 PM  1 A11 vs A5UFA 05B Black - CL III East 2 vs.Concorde Fire U14 North Black - CL III East5
 734196  Rabbit Hill Park  07:00 PM  3 A6 vs A10GSA North 05B Red - CL III East 1 vs.UFA Milton 05B Gold - CL III East4

Bracket - Sunday, April 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 734221  TBD C   --    --  A4 vs A7Club Futbol Art Premiere-TASA - CL III East 3 vs.KSA - UNITED FC 05 B14 - CL III East2

Bracket - Saturday, April 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 734211  Ocee Elementary  10:00 AM  1 A5 vs A2Concorde Fire U14 North Black - CL III East 0 vs.Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold West - CL III East2
 734204  United Sports Complex  10:30 AM  2 A10 vs A8UFA Milton 05B Gold - CL III East 4 vs.Toombs County SA Warriors - CL III East0
 734203  Central Park  03:00 PM  1 A11 vs A7UFA 05B Black - CL III East 1 vs.KSA - UNITED FC 05 B14 - CL III East6
 734207  Hebron Christian Academy  07:00 PM  1 A6 vs A12GSA North 05B Red - CL III East 0 vs.UFA Mountains 05B Black - CL III East2

Bracket - Friday, April 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 734160  Briscoe Park   07:00 PM  3 A1 vs A2Pro-Profile All-In FC - Snellville U14B GOLD - CL III East 3 vs.Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold West - CL III East0
 734232  Gary Pirkle  07:00 PM  1 A3 vs A12Pro-Profile All-In FC 05 Sugar Hill - B14U - CL III East 2 vs.UFA Mountains 05B Black - CL III East3

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 734216  Rock Springs Soccer Complex  09:00 AM  3 A7 vs A2KSA - UNITED FC 05 B14 - CL III East 1 vs.Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold West - CL III East2
 734213  United Sports Complex  10:30 AM  2 A10 vs A1UFA Milton 05B Gold - CL III East 1 vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville U14B GOLD - CL III East1
 734218  E.E. Robinson Park  12:15 PM  1 A3 vs A6Pro-Profile All-In FC 05 Sugar Hill - B14U - CL III East 2 vs.GSA North 05B Red - CL III East1
 734212  Stars Athletic Club  01:30 PM  2 A9 vs A11Georgia Rush B2005 Azul- CL III East 2 vs.UFA 05B Black - CL III East0
 734209  Rock Creek Sports Complex  03:00 PM  3 A12 vs A8UFA Mountains 05B Black - CL III East 3 vs.Toombs County SA Warriors - CL III East1

Bracket - Sunday, April 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 734175  United Sports Complex  09:00 AM  2 A10 vs A11UFA Milton 05B Gold - CL III East 2 vs.UFA 05B Black - CL III East3
 734190  Scott Hudgens Park  09:00 AM  6 A2 vs A12Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold West - CL III East 0 vs.UFA Mountains 05B Black - CL III East3
 734202  Briscoe Park   01:00 PM  3 A1 vs A9Pro-Profile All-In FC - Snellville U14B GOLD - CL III East 1 vs.Georgia Rush B2005 Azul- CL III East0
 734225  E.E. Robinson Park  01:00 PM  1 A3 vs A8Pro-Profile All-In FC 05 Sugar Hill - B14U - CL III East 4 vs.Toombs County SA Warriors - CL III East2

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 734214  Rock Creek Sports Complex  09:00 AM  3 A12 vs A10UFA Mountains 05B Black - CL III East 1 vs.UFA Milton 05B Gold - CL III East1
 734189  Stars Athletic Club  11:00 AM  2 A9 vs A3Georgia Rush B2005 Azul- CL III East 0 vs.Pro-Profile All-In FC 05 Sugar Hill - B14U - CL III East1
 734215  Gary Pirkle  04:00 PM  2 A1 vs A11Pro-Profile All-In FC - Snellville U14B GOLD - CL III East 5 vs.UFA 05B Black - CL III East1

Bracket - Sunday, May 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 734197  TBD C   --    --  A8 vs A1Toombs County SA Warriors - CL III East 2 vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville U14B GOLD - CL III East1
 734178  LanierLand Park  09:00 AM  3 A11 vs A12UFA 05B Black - CL III East 1 vs.UFA Mountains 05B Black - CL III East6
 734230  Stars Athletic Club  10:00 AM  5 A9 vs A4Georgia Rush B2005 Azul- CL III East 3 vs.Club Futbol Art Premiere-TASA - CL III East0

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 734217  Eastside Baptist Church  09:00 AM  1 A4 vs A5Club Futbol Art Premiere-TASA - CL III East 0 vs.Concorde Fire U14 North Black - CL III East1
 734228  Rock Springs Soccer Complex  09:00 AM  3 A7 vs A6KSA - UNITED FC 05 B14 - CL III East 4 vs.GSA North 05B Red - CL III East1
 734220  Rock Creek Sports Complex  01:00 PM  3 A12 vs A1UFA Mountains 05B Black - CL III East 0 vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville U14B GOLD - CL III East1

Bracket - Sunday, May 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 734235  United Sports Complex  09:00 AM  2 A10 vs A5UFA Milton 05B Gold - CL III East 1 vs.Concorde Fire U14 North Black - CL III East7

Bracket - Monday, May 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 734231  Gary Pirkle  07:00 PM  1 A3 vs A10Pro-Profile All-In FC 05 Sugar Hill - B14U - CL III East 3 vs.UFA Milton 05B Gold - CL III East2

Bracket - Tuesday, May 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 734224  Stars Athletic Club  07:30 PM  2 A9 vs A2Georgia Rush B2005 Azul- CL III East 0CC vs.Atlanta Fire - U14 Boys (2005) Gold West - CL III East0CC






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.