Username: 
  Password: 

Team Schedules - B13U Classic III Green
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL B


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 B9 : YMCA Arsenal Rome 06 Boys - CL III Green55555555555055 34  9  2 0
 B2 : MAYS Buckhead 06B Blue - CL III Green55555205255044 22  9  0 0
 B10 : SSA Chelsea 06B Gray North GA - CL III Green05552555505042 18  16  0 0
 B12 : GSA South 06B Red - CL III Green55055505055040 11  21  0 0
 B1 : Ambush SC B06 Grey - CL III Green55550005500030 14  10  0 0
 B3 : Chiefs Premier 06 - CL III Green50505555000030 5  28  0 0
 B11 : KCSC CANNONS - BU13 - CL III Green50500505000020 -6  31  0 0
 B5 : BFC - 06B White - CL III Green00520000222013 -9  30  0 0
 B6 : SSA Chelsea 06B Select Yellow 1 - CL III Green0050200000209 -26  58  0 0
 B8 : Concorde Fire U13 Central Red - CL III Green005200-4002005 -26  64  0 0
 B7 : Georgia Express FC 06B Premier - CL III Green000000222-4002 -20  40  1 0
 B4 : UFA Norcross 06B Gold - CL III Green00520-4002-4001 -17  31  1 0

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733626  GSA  03:00 PM  Mill B12 vs B7GSA South 06B Red - CL III Green 5 vs.Georgia Express FC 06B Premier - CL III Green2

Bracket - Sunday, March 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733635  Pleasantdale Park  11:00 AM  2 B3 vs B7Chiefs Premier 06 - CL III Green 4 vs.Georgia Express FC 06B Premier - CL III Green3
 733689  Pinckneyville Park - UFA Norcross  03:00 PM  5 B4 vs B11UFA Norcross 06B Gold - CL III Green 1 vs.KCSC CANNONS - BU13 - CL III Green3
 733652  Alpharetta North Park  03:30 PM  1 B1 vs B8Ambush SC B06 Grey - CL III Green 6 vs.Concorde Fire U13 Central Red - CL III Green2

Bracket - Saturday, March 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733629  Alpharetta North Park  03:15 PM  1 B1 vs B4Ambush SC B06 Grey - CL III Green 4 vs.UFA Norcross 06B Gold - CL III Green0

Bracket - Sunday, March 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733650  Peachtree Ridge Park  12:00 PM  7 B7 vs B1Georgia Express FC 06B Premier - CL III Green 1 vs.Ambush SC B06 Grey - CL III Green3
 733644  Grizzard Park - Rome  02:00 PM  2 B9 vs B3YMCA Arsenal Rome 06 Boys - CL III Green 6 vs.Chiefs Premier 06 - CL III Green1

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733636  Oglethorpe Salamone  08:30 AM  1 B5 vs B1BFC - 06B White - CL III Green 1 vs.Ambush SC B06 Grey - CL III Green3
 733637  Ridgeview Charter School  08:30 AM  1 B8 vs B2Concorde Fire U13 Central Red - CL III Green 2 vs.MAYS Buckhead 06B Blue - CL III Green7
 733638  Galloway Athletic Complex  09:00 AM  1 B6 vs B4SSA Chelsea 06B Select Yellow 1 - CL III Green 2 vs.UFA Norcross 06B Gold - CL III Green6
 733633  Summit Baptist Church  10:30 AM  1 B11 vs B12KCSC CANNONS - BU13 - CL III Green 1 vs.GSA South 06B Red - CL III Green2

Bracket - Sunday, March 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733631  Windsor Parkway Sports Complex  11:00 AM  7 B2 vs B6MAYS Buckhead 06B Blue - CL III Green 6 vs.SSA Chelsea 06B Select Yellow 1 - CL III Green1
 733687  GSA  03:00 PM  Mill B12 vs B3GSA South 06B Red - CL III Green 3 vs.Chiefs Premier 06 - CL III Green5
 733657  Grizzard Park - Rome  03:00 PM  2 B9 vs B1YMCA Arsenal Rome 06 Boys - CL III Green 1 vs.Ambush SC B06 Grey - CL III Green0
 733688  Ridgeview Charter School  06:00 PM  1 B8 vs B7Concorde Fire U13 Central Red - CL III Green 6 vs.Georgia Express FC 06B Premier - CL III Green4

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733641  Summerour Middle School  11:00 AM  1 B4 vs B8UFA Norcross 06B Gold - CL III Green 4 vs.Concorde Fire U13 Central Red - CL III Green4
 733624  North Floyd Park  01:00 PM  1 B10 vs B9SSA Chelsea 06B Gray North GA - CL III Green 1 vs.YMCA Arsenal Rome 06 Boys - CL III Green3

Bracket - Saturday, April 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733647  Oglethorpe Univ. Turf Fields  09:00 AM  1 B5 vs B9BFC - 06B White - CL III Green 2 vs.YMCA Arsenal Rome 06 Boys - CL III Green9
 733646  Galloway Athletic Complex  02:00 PM  1 B6 vs B8SSA Chelsea 06B Select Yellow 1 - CL III Green 8 vs.Concorde Fire U13 Central Red - CL III Green1

Bracket - Sunday, April 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733625  Summit Baptist Church  03:00 PM  1 B11 vs B8KCSC CANNONS - BU13 - CL III Green 8 vs.Concorde Fire U13 Central Red - CL III Green4

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733661  Windsor Parkway Sports Complex  08:00 AM  7 B2 vs B3MAYS Buckhead 06B Blue - CL III Green 1 vs.Chiefs Premier 06 - CL III Green0
 733651  Galloway Athletic Complex  09:00 AM  1 B6 vs B10SSA Chelsea 06B Select Yellow 1 - CL III Green 1 vs.SSA Chelsea 06B Gray North GA - CL III Green6
 733653  Summit Baptist Church  10:30 AM  1 B11 vs B5KCSC CANNONS - BU13 - CL III Green 1 vs.BFC - 06B White - CL III Green4
 733654  Pinckneyville Park - UFA Norcross  11:00 AM  5 B4 vs B12UFA Norcross 06B Gold - CL III Green 1 vs.GSA South 06B Red - CL III Green3
 733616  Georgia Soccer Park  11:30 AM  5 B8 vs B9Concorde Fire U13 Central Red - CL III Green
Forfeited Game
 0 vs.YMCA Arsenal Rome 06 Boys - CL III Green4F
 733655  Peachtree Ridge Park  04:00 PM  7 B7 vs B9Georgia Express FC 06B Premier - CL III Green 0 vs.YMCA Arsenal Rome 06 Boys - CL III Green7
 733615  Webb Bridge Park  07:00 PM  1 B1 vs B2Ambush SC B06 Grey - CL III Green 0 vs.MAYS Buckhead 06B Blue - CL III Green2

Bracket - Sunday, April 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733677  Oglethorpe Univ. Turf Fields  05:00 PM  1 B5 vs B6BFC - 06B White - CL III Green 0 vs.SSA Chelsea 06B Select Yellow 1 - CL III Green0

Bracket - Friday, April 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733648  North Floyd Park  06:30 PM  1 B10 vs B4SSA Chelsea 06B Gray North GA - CL III Green 4F vs.UFA Norcross 06B Gold - CL III Green
Forfeited Game
0

Bracket - Saturday, April 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733663  Pleasantdale Park  09:00 AM  2 B3 vs B4Chiefs Premier 06 - CL III Green 6 vs.UFA Norcross 06B Gold - CL III Green0
 733662  GSA  03:00 PM  Spen B12 vs B6GSA South 06B Red - CL III Green 8 vs.SSA Chelsea 06B Select Yellow 1 - CL III Green0

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733667  Summit Baptist Church  10:30 AM  1 B11 vs B9KCSC CANNONS - BU13 - CL III Green 1 vs.YMCA Arsenal Rome 06 Boys - CL III Green8
 733668  Webb Bridge Park  12:30 PM  1 B1 vs B10Ambush SC B06 Grey - CL III Green 1 vs.SSA Chelsea 06B Gray North GA - CL III Green2
 733672  Oglethorpe Salamone  01:00 PM  1 B5 vs B4BFC - 06B White - CL III Green 0 vs.UFA Norcross 06B Gold - CL III Green0
 733671  Jones Briddge Park  01:15 PM  3 B7 vs B2Georgia Express FC 06B Premier - CL III Green 0 vs.MAYS Buckhead 06B Blue - CL III Green7
 733673  Galloway Athletic Complex  02:45 PM  1 B6 vs B3SSA Chelsea 06B Select Yellow 1 - CL III Green 1 vs.Chiefs Premier 06 - CL III Green4
 733664  GSA  05:00 PM  Bend B12 vs B8GSA South 06B Red - CL III Green 5 vs.Concorde Fire U13 Central Red - CL III Green2

Bracket - Sunday, April 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733639  North Floyd Park  01:00 PM  1 B10 vs B2SSA Chelsea 06B Gray North GA - CL III Green 1 vs.MAYS Buckhead 06B Blue - CL III Green1
 733628  Pleasantdale Park  01:00 PM  2 B3 vs B5Chiefs Premier 06 - CL III Green 5 vs.BFC - 06B White - CL III Green3
 733617  Galloway Athletic Complex  01:00 PM  1 B6 vs B11SSA Chelsea 06B Select Yellow 1 - CL III Green 0 vs.KCSC CANNONS - BU13 - CL III Green3
 733627  Grizzard Park - Rome  03:00 PM  2 B9 vs B12YMCA Arsenal Rome 06 Boys - CL III Green 3 vs.GSA South 06B Red - CL III Green1
 733640  Galloway Athletic Complex  04:30 PM  1 B6 vs B1SSA Chelsea 06B Select Yellow 1 - CL III Green 0 vs.Ambush SC B06 Grey - CL III Green7
 733690  Oglethorpe Univ. Turf Fields  05:00 PM  1 B5 vs B10BFC - 06B White - CL III Green 1 vs.SSA Chelsea 06B Gray North GA - CL III Green3

Bracket - Friday, May 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733619  GSA  07:00 PM  Mill B12 vs B5GSA South 06B Red - CL III Green 4 vs.BFC - 06B White - CL III Green2

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733680  Pleasantdale Park  09:00 AM  2 B3 vs B8Chiefs Premier 06 - CL III Green 6 vs.Concorde Fire U13 Central Red - CL III Green5
 733676  Pinckneyville Park - UFA Norcross  01:00 PM  5 B4 vs B7UFA Norcross 06B Gold - CL III Green 0 vs.Georgia Express FC 06B Premier - CL III Green0
 733679  Grizzard Park - Rome  03:00 PM  1 B9 vs B2YMCA Arsenal Rome 06 Boys - CL III Green 2 vs.MAYS Buckhead 06B Blue - CL III Green1
 733670  Webb Bridge Park  04:00 PM  1 B1 vs B11Ambush SC B06 Grey - CL III Green 3 vs.KCSC CANNONS - BU13 - CL III Green0

Bracket - Sunday, May 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733645  Windsor Parkway Sports Complex  10:00 AM  7 B2 vs B12MAYS Buckhead 06B Blue - CL III Green 4 vs.GSA South 06B Red - CL III Green0
 733642  Peachtree Ridge Park  10:30 AM  7 B7 vs B5Georgia Express FC 06B Premier - CL III Green 1 vs.BFC - 06B White - CL III Green1
 733692  Grizzard Park - Rome  02:00 PM  1 B9 vs B6YMCA Arsenal Rome 06 Boys - CL III Green 14 vs.SSA Chelsea 06B Select Yellow 1 - CL III Green2
 733649  LakePoint Sports Center  03:00 PM  1 B11 vs B3KCSC CANNONS - BU13 - CL III Green 3 vs.Chiefs Premier 06 - CL III Green1
 733630  LakePoint Sports Center  05:00 PM  1 B11 vs B10KCSC CANNONS - BU13 - CL III Green 0 vs.SSA Chelsea 06B Gray North GA - CL III Green3

Bracket - Tuesday, May 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733666  Windsor Parkway Sports Complex  06:30 PM  7 B2 vs B5MAYS Buckhead 06B Blue - CL III Green 1 vs.BFC - 06B White - CL III Green1

Bracket - Saturday, May 11, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733684  Windsor Parkway Sports Complex  10:00 AM  7 B2 vs B11MAYS Buckhead 06B Blue - CL III Green 5 vs.KCSC CANNONS - BU13 - CL III Green2
 733686  North Floyd Park  01:00 PM  1 B10 vs B3SSA Chelsea 06B Gray North GA - CL III Green 3 vs.Chiefs Premier 06 - CL III Green2
 733681  Georgia Soccer Park  03:00 PM  4 B8 vs B5Concorde Fire U13 Central Red - CL III Green 3 vs.BFC - 06B White - CL III Green3
 733683  Peachtree Ridge Park  04:00 PM  7 B7 vs B6Georgia Express FC 06B Premier - CL III Green 3 vs.SSA Chelsea 06B Select Yellow 1 - CL III Green3
 733675  Webb Bridge Park  06:45 PM  1 B1 vs B12Ambush SC B06 Grey - CL III Green 0 vs.GSA South 06B Red - CL III Green1

Bracket - Sunday, May 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733620  North Floyd Park  02:00 PM  1 B10 vs B7SSA Chelsea 06B Gray North GA - CL III Green 4F vs.Georgia Express FC 06B Premier - CL III Green
Forfeited Game
0
 733621  Pleasantdale Park  07:00 PM  2 B3 vs B1Chiefs Premier 06 - CL III Green 0 vs.Ambush SC B06 Grey - CL III Green0

Bracket - Saturday, May 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733658  TBD Athena   --    --  B7 vs B11Georgia Express FC 06B Premier - CL III Green 0 vs.KCSC CANNONS - BU13 - CL III Green0
 733669  GSA  10:00 AM  Spen B12 vs B10GSA South 06B Red - CL III Green 4 vs.SSA Chelsea 06B Gray North GA - CL III Green1
 733685  Grizzard Park  02:00 PM  1 B9 vs B4YMCA Arsenal Rome 06 Boys - CL III Green 4F vs.UFA Norcross 06B Gold - CL III Green
Forfeited Game
0
 733659  Ocee Elementary  04:00 PM  1 B8 vs B10Concorde Fire U13 Central Red - CL III Green 3 vs.SSA Chelsea 06B Gray North GA - CL III Green9

Bracket - Tuesday, May 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 733622  Pinckneyville Park - UFA Norcross  07:00 PM  5 B4 vs B2UFA Norcross 06B Gold - CL III Green 0 vs.MAYS Buckhead 06B Blue - CL III Green1