Username: 
  Password: 

Team Schedules - G14U Athena C East
Flight Notice:
Promotion to 15U Athena B: CHAMPION (1 team) --- Relegation to 15U Athena D: BOTTOM 3 teams -
     


Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 C5 : ATHENS UNITED 05 GIRLS GOLD - ATH C East505555555040 13  1  1 0
 C6 : RYSA Lady Revolution 05 Blue - ATH C East055505505030 4  10  0 0
 C10 : Concorde Fire U14 Central Black - ATH C East055555500030 15  8  1 0
 C1 : Alliance SC 05 Girls Premier - ATH C East050005555025 0  10  3 0
 C2 : GSA North 05G Premier - ATH C East550520502024 4  6  1 0
 C4 : GSA South 05G Red - ATH C East055522005024 2  11  0 0
 C8 : NTH TH 05 Navy Milton - ATH C East250520502021 2  7  1 0
 C3 : IAFC 05 Girls Premier - ATH C East250002050014 -6  9  0 0
 C7 : UFA 05G Gold - ATH C East502050000012 -8  13  1 0
 C9 : Oconee FC 14U Girls RED 2005 - ATH C East00000000000 -26  32  0 0

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742040  KRCS  03:00 PM  1 C8 vs C3NTH TH 05 Navy Milton - ATH C East 0 vs.IAFC 05 Girls Premier - ATH C East0
 742039  Oconee Veterans Park  03:00 PM  A C9 vs C2Oconee FC 14U Girls RED 2005 - ATH C East 0 vs.GSA North 05G Premier - ATH C East4
 742042  RYSA  04:00 PM  Fou C6 vs C5RYSA Lady Revolution 05 Blue - ATH C East 0 vs.ATHENS UNITED 05 GIRLS GOLD - ATH C East1
 742041  Central Park  05:00 PM  2 C7 vs C4UFA 05G Gold - ATH C East 2 vs.GSA South 05G Red - ATH C East0

Bracket - Sunday, March 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742052  KRCS  06:00 PM  1 C8 vs C5NTH TH 05 Navy Milton - ATH C East 1 vs.ATHENS UNITED 05 GIRLS GOLD - ATH C East0

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742045  Wade Walker Park  12:00 PM  9 C3 vs C9IAFC 05 Girls Premier - ATH C East 1 vs.Oconee FC 14U Girls RED 2005 - ATH C East0
 742044  Rabbit Hill Park  05:00 PM  3 C2 vs C1GSA North 05G Premier - ATH C East 2 vs.Alliance SC 05 Girls Premier - ATH C East1
 742046  GSA  05:00 PM  Spen C4 vs C8GSA South 05G Red - ATH C East 2 vs.NTH TH 05 Navy Milton - ATH C East1

Bracket - Sunday, March 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742068  KRCS  05:00 PM  1 C8 vs C10NTH TH 05 Navy Milton - ATH C East 2 vs.Concorde Fire U14 Central Black - ATH C East1

Bracket - Saturday, March 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742049  West Jackson MS  12:00 PM  1 C1 vs C3Alliance SC 05 Girls Premier - ATH C East 2 vs.IAFC 05 Girls Premier - ATH C East0
 742051  Central Park  01:00 PM  1 C7 vs C6UFA 05G Gold - ATH C East 0 vs.RYSA Lady Revolution 05 Blue - ATH C East2
 742053  Rabbit Hill Park  03:00 PM  3 C2 vs C10GSA North 05G Premier - ATH C East 0 vs.Concorde Fire U14 Central Black - ATH C East1
 742050  Oconee Veterans Park  04:30 PM  A C9 vs C4Oconee FC 14U Girls RED 2005 - ATH C East 0 vs.GSA South 05G Red - ATH C East4

Bracket - Sunday, March 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742043  Georgia Soccer Park  05:00 PM  3 C10 vs C1Concorde Fire U14 Central Black - ATH C East 2 vs.Alliance SC 05 Girls Premier - ATH C East1
 742062  KRCS  05:00 PM  1 C8 vs C7NTH TH 05 Navy Milton - ATH C East 0 vs.UFA 05G Gold - ATH C East0

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742057  RYSA  11:00 AM  Fou C6 vs C8RYSA Lady Revolution 05 Blue - ATH C East 2 vs.NTH TH 05 Navy Milton - ATH C East1
 742055  Wade Walker Park  01:30 PM  9 C3 vs C2IAFC 05 Girls Premier - ATH C East 0 vs.GSA North 05G Premier - ATH C East1
 742054  GSA  01:30 PM  Mill C4 vs C1GSA South 05G Red - ATH C East 1 vs.Alliance SC 05 Girls Premier - ATH C East0
 742056  Holland Sports Complex  03:00 PM  3 C5 vs C9ATHENS UNITED 05 GIRLS GOLD - ATH C East 8 vs.Oconee FC 14U Girls RED 2005 - ATH C East0
 742058  Ocee Elementary  04:30 PM  1 C10 vs C7Concorde Fire U14 Central Black - ATH C East 5 vs.UFA 05G Gold - ATH C East1

Bracket - Sunday, March 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742063  Ridgeview Charter School  03:00 PM  1 C10 vs C3Concorde Fire U14 Central Black - ATH C East 4 vs.IAFC 05 Girls Premier - ATH C East0
 742059  West Jackson MS  04:00 PM  1 C1 vs C5Alliance SC 05 Girls Premier - ATH C East 0 vs.ATHENS UNITED 05 GIRLS GOLD - ATH C East3
 742061  Oconee Veterans Park  04:30 PM  D C9 vs C6Oconee FC 14U Girls RED 2005 - ATH C East 0 vs.RYSA Lady Revolution 05 Blue - ATH C East3
 742060  Rabbit Hill Park  07:00 PM  3 C2 vs C4GSA North 05G Premier - ATH C East 0 vs.GSA South 05G Red - ATH C East0

Bracket - Saturday, April 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742065  Holland Sports Complex  09:00 AM  3 C5 vs C2ATHENS UNITED 05 GIRLS GOLD - ATH C East 1 vs.GSA North 05G Premier - ATH C East0
 742064  RYSA  11:00 AM  Fou C6 vs C1RYSA Lady Revolution 05 Blue - ATH C East 2 vs.Alliance SC 05 Girls Premier - ATH C East3
 742066  GSA  02:30 PM  Mill C4 vs C3GSA South 05G Red - ATH C East 0 vs.IAFC 05 Girls Premier - ATH C East0
 742067  Central Park  03:00 PM  2 C7 vs C9UFA 05G Gold - ATH C East 2 vs.Oconee FC 14U Girls RED 2005 - ATH C East0

Bracket - Saturday, April 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742069  West Jackson MS  12:00 PM  1 C1 vs C7Alliance SC 05 Girls Premier - ATH C East 1 vs.UFA 05G Gold - ATH C East0
 742073  GSA  05:00 PM  Spen C4 vs C10GSA South 05G Red - ATH C East 1 vs.Concorde Fire U14 Central Black - ATH C East7
 742072  Oconee Veterans Park  06:00 PM  A C9 vs C8Oconee FC 14U Girls RED 2005 - ATH C East 0 vs.NTH TH 05 Navy Milton - ATH C East3

Bracket - Saturday, April 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742078  Georgia Soccer Park  10:45 AM  3 C10 vs C9Concorde Fire U14 Central Black - ATH C East 6 vs.Oconee FC 14U Girls RED 2005 - ATH C East0
 742077  Holland Sports Complex  03:00 PM  3 C5 vs C4ATHENS UNITED 05 GIRLS GOLD - ATH C East 1 vs.GSA South 05G Red - ATH C East0
 742074  Franklin Gateway Sports Complex  03:00 PM  2 C8 vs C1NTH TH 05 Navy Milton - ATH C East 0 vs.Alliance SC 05 Girls Premier - ATH C East1
 742076  RYSA  03:30 PM  Fou C6 vs C3RYSA Lady Revolution 05 Blue - ATH C East 1 vs.IAFC 05 Girls Premier - ATH C East0
 742075  Fowler Park  07:00 PM  6 C7 vs C2UFA 05G Gold - ATH C East 0 vs.GSA North 05G Premier - ATH C East1

Bracket - Sunday, April 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742070  Rabbit Hill Park  11:00 AM  2 C2 vs C6GSA North 05G Premier - ATH C East 1 vs.RYSA Lady Revolution 05 Blue - ATH C East2
 742047  Holland Sports Complex  04:00 PM  4 C5 vs C7ATHENS UNITED 05 GIRLS GOLD - ATH C East 2 vs.UFA 05G Gold - ATH C East0

Bracket - Saturday, May 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742082  GSA  09:00 AM  Mill C4 vs C6GSA South 05G Red - ATH C East 3 vs.RYSA Lady Revolution 05 Blue - ATH C East0
 742079  West Jackson MS  12:00 PM  1 C1 vs C9Alliance SC 05 Girls Premier - ATH C East 1 vs.Oconee FC 14U Girls RED 2005 - ATH C East0
 742081  Arizona Avenue  12:00 PM  1 C3 vs C7IAFC 05 Girls Premier - ATH C East 2 vs.UFA 05G Gold - ATH C East0
 742083  Ridgeview Charter School  01:00 PM  1 C10 vs C5Concorde Fire U14 Central Black - ATH C East 0 vs.ATHENS UNITED 05 GIRLS GOLD - ATH C East1
 742080  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 C2 vs C8GSA North 05G Premier - ATH C East 1 vs.NTH TH 05 Navy Milton - ATH C East1

Bracket - Sunday, May 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742071  Arizona Avenue  11:00 AM  2 C3 vs C5IAFC 05 Girls Premier - ATH C East 0 vs.ATHENS UNITED 05 GIRLS GOLD - ATH C East1
 742048  RYSA  12:00 PM  Fou C6 vs C10RYSA Lady Revolution 05 Blue - ATH C East 2 vs.Concorde Fire U14 Central Black - ATH C East1